Még mindig úgy viszik a magyarok az elektromos autókat, mintha ingyen adnák azokat
Az alábbi szöveg automatikusan, mesterséges intelligencia által generált tartalmi összefoglaló. Az összefoglaló tájékoztató jellegű, nem helyettesíti a teljes cikk tartalmát.
Vissza az eredeti cikkhez
- Magyarországon 2026 áprilisában 3984 gépjármű kapott zöld rendszámot, ami 65 százalékos éves növekedést jelent, miközben a márciusi 4289-es szám történelmi havi rekord volt.
- A tisztán elektromos járművek száma az országban 114 917-re emelkedett, ami éves szinten 44,1 százalékos növekedést mutat, és a zöld rendszámos flotta 71,7 százalékát teszi ki.
- A zöld rendszámot kapott személyautók mintegy 60 százaléka használt import volt márciusban, és a fő növekedési hajtóerő is a használt import felfutása, nem pedig a céges flottazöldítési támogatás. Az áprilisi új/használt bontásra még pár napot várni kell.
- A céges flottazöldítési program április közepén zárult le, több mint tízezer nyertessel és a 30 milliárd forintos eredeti keretösszeget meghaladó kifizetéssel. A módosításokat követő végső keretösszeg már 45 milliárd volt.
- A zöld rendszámos járművek földrajzi megoszlása jelentősen eltolódott vidék javára: míg korábban nagyjából fele-fele arányban oszlottak meg Budapest és a vidék között, mára 63,2 százalékuk vidéken van regisztrálva.
Lassult az amerikai ipari termelés
Az iráni háború lehet a ludas.
A Fox felvásárolja a Rokut
22 milliárd dollárért.
Kiderült, mi okozta az amerikai csúcsfegyver megépítésének teljes összeomlását
Más szelek fújnak.
A lezárás, ami térdre kényszeríthette volna a világot — De a nagyhatalmak csendben közbeléptek
Az olajpiac történetének legnagyobb stressztesztjén lehet túl.
Kötvénykibocsátás jön az Nvidiánál
20 milliárd dollár értékben.
Balesetet szenvedett a magyar vasút igazi legendája: fának ütközött a legelső ikonikus motorvonat
Nem tudni, javítható-e a Bzmot.