Előfizetői tartalom

Ami most történik a Közel-Keleten, még semmi – Új szereplő belépésével fog összeomlani a globális kereskedelem?

Az Irán ellen indított amerikai-izraeli támadás finoman szólva is rosszat tett a globális kereskedelemnek: az olaj hordónkénti ára az egekben, ami magával hozza az üzemanyag, a szállítmányozás és a műtrágya árának kilövését is. A helyzet nem jó, de egy új szereplő belépésével igazi katasztófává is válhat, hiszen a régió eseményeit követők számára már feltűnhetett: egy kulcsszereplő egészen mostanáig gyanúsan csendben volt. A jemeni húszik egyszer már megborították a világkereskedelmet, és erre most is nagyon jó esélyük van.

De kik is a húszik? Jemen már a húszi mozgalom létrejötte előtt sem számított békés államnak. Az országban többségben lévő szunniták az oszmán uralom 1918-as megszűnése óta dominálnak a közéletben, igyekezve elnyomni a kisebbségben lévő, síitákat, azon belül is a zajdita felekezetet. A húszik ennek a zajdita felekezetnek képezik részét. A gyakori félreértésekkel...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés