FONTOS Megjelent az új rangsor: a magyar háztartások az utolsók az EU-ban
 
Előfizetői tartalom

Meglépik a lehetetlent: gigantikus tervvel kerülnék meg a Hormuzi-szorost az olajhatalmak

Portfolio
Az Öböl-menti államok az iráni fenyegetés miatt egyre komolyabban vizsgálják egy új csővezeték-hálózat kiépítésének lehetőségét. A cél a Hormuzi-szoros megkerülése, hogy a térség kőolaj- és földgázexportja ne legyen kiszolgáltatva az iráni ellenőrzés alatt álló tengeri útvonalnak - írta a Financial Times.

A jelenlegi konfliktus rávilágított Szaúd-Arábia 1980-as években épített, 1200 kilométer hosszú Kelet-Nyugat kőolajvezetékének stratégiai értékére. Ez a vezeték napi 7 millió hordó kőolajat szállít a Vörös-tenger partján fekvő Janbu kikötőjébe, teljesen elkerülve a Hormuzi-szorost. Amin Nasszer, a Saudi Aramco vezérigazgatója a közelmúltban megerősítette, hogy jelenleg...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés