Előfizetői tartalom

Itt a csavar az iráni történetben: lelőttek egy amerikai F-15E vadászbombázót, mégsem uralja a légteret Amerika?

Portfolio
Pénteken Irán lelőtt egy amerikai vadászgépet. A kétfős személyzet egyik tagját sikerült kimenteni az izraeli és az amerikai média jelentései szerint. Az incidens rávilágít arra, hogy az iráni légtér továbbra is komoly kockázatot jelent a koalíciós erők számára.

Két amerikai forrás is megerősítette a Reutersnek, hogy a lelőtt gép egy kétüléses F-15E vadászbombázó volt. A személyzet eltűnt tagja után nagyszabású kutató-mentő akció indult. Az Iráni Forradalmi Gárda közölte, hogy az ország délnyugati részén, a becsapódás körzetében folyamatosan fésülik át a terepet. A térség kormányzója vérdíjat tűzött ki: jutalmat...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés