Előfizetői tartalom

Kimondta Irán győzelmét a volt külügyminiszter – Azt is tudja, hogyan érhet véget a háború

Portfolio
Irán volt külügyminisztere, Mohammad Dzsavád Zaríf úgy véli, Teheránnak ki kellene használnia a jelenlegi konfliktusban szerzett előnyös pozícióját. Szerinte átfogó békemegállapodást kellene kötniük az Egyesült Államokkal, amellyel véget vethetnének a két ország közötti 47 éves ellenségeskedésnek - írja a CNN.

Zaríf a Foreign Affairs folyóiratban megjelent írásában kifejtette, hogy Irán "felülkerekedett" a háborúban. Szerinte azonban ezt az előnyt nem a harcok folytatására kellene felhasználni. Ehelyett ki kellene nyilvánítani a győzelmet, és megkötni egy olyan megállapodást, amely lezárja a jelenlegi konfliktust, egyúttal megelőzi a következőt. A 2013 és 2021 között hivatalban...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés