Előfizetői tartalom

Lesújtó véleményt mondtak a NATO-ról: már Ukrajnának sem kell, amit a szövetség tud – Putyin dörzsölheti a tenyerét

Portfolio
Ukrajna elkezdte szép lassan kivonni a NATO-képzésekről katonáit; egyre több ukrán katonai vezető látja úgy, hogy semmi értelme nincs a nyugati szövetség tréningjeinek, ha az ukrán haderőnek most már lényegesen több valódi tapasztalata van arról, hogy kell megvívni egy modern háborút. Ráadásul a közös NATO-ukrán gyakorlatokon is egyre többször az ukránok győznek, fölényesen. Mindez a NATO jövőjére és Oroszország stratégiai terveire nézve is kifejezetten aggasztó követkeményekkel jár – írja mindezt friss elemzésében az ukrán EP hasábjain  Hans Petter Midttun norvég elemző, katonatiszt, hibrid háborús szakértő.

Midttun fő konklúzióit két hadijáték / hadgyakorlat-sorozat köré építi fel, egyikük a tavaly májusi, Észtországban rendezett Exercise Hedgehog 2025 hadgyakorlat, a másik pedig egy szeptemberi REPMUS/DYMS gyakorlat, melynek a célja különféle robotizált és önvezető haditechnikai eszközök tesztelése volt. Észtországban 12 NATO-tagállam összesen 16 000 katonája vett részt...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés