Előfizetői tartalom

Botrányos körülmények között távozik Trump embere: újabb minisztert rúgtak ki, pörög a forgóajtó Washingtonban

Portfolio
Lori Chavez-DeRemer amerikai munkaügyi miniszter távozott Donald Trump kormányzatából - jelentette be hétfőn a Fehér Ház. A volt kongresszusi képviselő lemondásának hátterében hatalommal való visszaélés, egy beosztottjával folytatott viszony és munkahelyi alkoholfogyasztás vádja áll - számol be az AP. Chavez-DeRemer a harmadik miniszter, aki elhagyja posztját, miután Trump márciusban menesztette Kristi Noem belbiztonsági minisztert, pár hete pedig Pam Bondi igazságügyi minisztert.

A bejelentést Steven Cheung, a Fehér Ház kommunikációs igazgatója tette közzé az X-en, hangsúlyozva, hogy a leköszönő miniszter "a magánszektorban vállal pozíciót". Az új tárcavezető kinevezéséig Keith Sonderling miniszterhelyettes veszi át a posztot ügyvivőként. Fenomenális munkát végzett az amerikai munkavállalók védelme és a tisztességes munkaügyi gyakorlatok bevezetése...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés