A Magyar Péter vezette leendő kormány egyik fontos célkitűzése a nyugati szomszédunkkal, Ausztriával való viszony javítása, ennek jeleként a Tisza Párt vezetője miniszterelnökként második hivatalos útját (Varsó után) Bécsbe teszi majd. A kapcsolatok élénkülésének bizonyosan segít majd, hogy mind a Tisza, mind a vezető osztrák kormánypárt, az ÖVP az Európai Néppárt tagja. Magyar Péter nemzetközi sajtótájékoztatóján felvetette, hogy a visegrádi együttműködés akár Ausztriával is bővülhetne. Bár ez az ötlet már legalább egy évtizede többször felvetődött, továbbra sem tűnik reálisnak a megvalósulása, ahogy a V4-együttműködés elmélyülése előtt is komoly akadályok állnak.
Javulhat Magyarország és Ausztria viszonya Magyar Péter már jóval a választások előtt többször elmondta, hogy első külföldi útja miniszterelnökként Varsóba, második útja pedig Bécsbe vezetne. A Tisza Párt számára győztes választást követően a leendő miniszterelnök megismételte korábbi ígéretét. Április 13-án tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján az osztrák...
A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.
Az előfizetés a következőket tartalmazza:
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái
Előfizetés