Előfizetői tartalom

Közép-Európában épül a kontinens tanknagyhatalma – Folyamatosan gördülnek majd le a gyártósorról a rettegett K2-esek

Portfolio
A lengyel állami védelmi vállalat, a Bumar-Łabędy megállapodást írt alá a dél-koreai Hyundai Rotemmel a K2-es harckocsik lengyelországi gyártásáról. Ezzel csaknem két évtized után először készülnek újra tankok Lengyelországban – tudósított a Notes From Poland.

A hétfőn aláírt szerződés a 2025-ös keretmegállapodás végrehajtási feltételeit rögzíti. Ennek keretében Lengyelország 180 darab K2-es harckocsit és 81 harctámogató járművet rendelt, amelyek egy részét hazai üzemekben állítják elő. A megállapodás értelmében a Bumar-Łabędy 61 darab, lengyel specifikációjú K2PL harckocsit és 72 harctámogató járművet szerel majd...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés