Előfizetői tartalom

Putyin kemény üzenetet küldött a NATO-nak a moszkvai győzelmi parádén

Portfolio
Nagyszabású katonai parádéval emlékezett meg Oroszország a náci Németország felett aratott győzelem 81. évfordulójáról pénteken Moszkvában. A Vörös téren rendezett ünnepségen Vlagyimir Putyin beszédében „szent és legfontosabb ünnepnek” nevezte a Győzelem Napját, és hangsúlyozta, hogy a szovjet nép mentette meg a világot a nácizmustól. Az orosz elnök beszédében a NATO-t sem kímélte és azt mondta, hogy továbbra is az agresszív nyugati szövetség erőivel szemben harcolnak.

A gazeta beszámolója szerint az idei díszszemle több szempontból is rendhagyó volt. A hagyományos nehézfegyverzet-felvonulás elmaradt, amit Moszkva az ukrán fenyegetéssel indokolt. A közvetítés ugyanakkor bemutatta az orosz hadsereg modern eszközeit és az Ukrajnában harcoló alakulatokat, köztük a különleges műveleti zónában szolgáló katonákat is. A parádén először vonultak...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés