Előfizetői tartalom

A kormányfő volt helyettese csapott az asztalra: ez így nem mehet tovább! – Szorul a hurok az európai vezető nyaka körül

Portfolio
Angela Rayner, a Munkáspárt volt vezetőhelyettese nyíltan bírálta Keir Starmer brit miniszterelnököt a párt súlyos választási vereségei után. Rayner egyúttal azt követelte, hogy Andy Burnham, Manchester polgármestere térhessen vissza a westminsteri parlamentbe, amit korábban maga a kormányfő is megakadályozott. Starmer korábbi második embere úgy fogalmazott, hogy a balközép párt az "utolsó esélyéhez" érkezett - számol be róla a brit közszolgálati BBC és a The Telegraph napilap.

Mint azt a Portfolio is megírta, a csütörtöki helyhatósági választáson a Munkáspárt közel 1500 tanácsnoki helyet veszített Anglia-szerte, egy évszázados dominancia után pedig elveszítette Walest is, ahol első alkalommal a baloldali nacionalista Plaid Cymru alakíthat autonóm kormányt. Walesben – Angliához hasonlóan – előretört a jobboldali populista Reform UK is, miközben...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés