Előfizetői tartalom

A temetőből tért vissza az Egyesült Államok pusztító fegyvere: óriási fordulat jön a légierőnél

Portfolio
Meghosszabbítja az amerikai légierő pár szolgálatból kivonásra szánt repülőgéptípus szolgálati idejét, illetve visszahoztak nemrég aktív hadrendbe egy már leselejtezett B-1B Lancer bombázót is - írta meg az Eurasian Times.

A laő azt írja: egy B-1B Lancer bombázó közel kétéves felújítás után a hétvégén visszatért aktív szolgálatba - a gép korábban az arizonai Davis-Monthan légibázison, a "repülőgép-temetőként" ismert tárolóban parkolt. A 86-0115-ös sorozatszámú, korábban "Rage" névre keresztelt repülőt 2021-ben vonták ki a hadrendből. Ekkor a légierő 62-ről 45 darabra csökkentette...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés