Az MV Hondius tengerjáró hajó fedélzetén Andes-hantavírusos megbetegedéseket azonosítottak, a jármű május 10-én futott be a tenerifei Granadilla kikötőbe, ahol az utasok és a személyzet evakuálása jelenleg is zajlik. A partraszállók különjáratokkal térnek haza, a tünetmenteseknek akár hat hetes karanténra is fel kell készülniük, míg Franciaországban egy érintett utast már intenzív osztályon kezelnek. Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) hétfői közleménye szerint az Európai Unió lakosságára nézve a kockázat egyelőre rendkívül alacsony, ugyanakkor a vírus hosszú lappangási ideje miatt a következő hetekben további megbetegedések sem zárhatók ki.
Az MV Hondius tengerjáró hajó május 10-én futott be a tenerifei Granadilla kikötőbe, miután a fedélzeten Andes-hantavírusos megbetegedéseket azonosítottak. Az utasok és a személyzet partraszállása, valamint orvosi evakuálása jelenleg is folyamatban van. A partraszálláskor mindenkit magas fertőzési kockázatúnak minősítenek. A hajón tartózkodókat tünetektől függetlenül...
A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.
Az előfizetés a következőket tartalmazza:
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái
Előfizetés