Előfizetői tartalom

„Mi vagyunk itt az urak” – hátrakötözött kezű embereket alázott az izraeli miniszter, még Netanjahu is kiakadt

Portfolio
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök élesen bírálta Itamár Ben-Gvír nemzetbiztonsági minisztert. A tárcavezető ugyanis videókat tett közzé a Gázai övezet blokádját áttörni próbáló flottilla fogva tartott aktivistáiról, ami komoly nemzetközi felháborodást váltott ki - írta a NPR.

Ben-Gvír szerdán publikált felvételein az látható, amint a mintegy 430 őrizetbe vett aktivista között sétál. Az egyik videón a fogvatartottak hátrakötözött kézzel, fejüket a padlóhoz érintve térdelnek egy ideiglenes fogdában, illetve egy hajó fedélzetén. "Üdvözöljük Izraelben, mi vagyunk itt az urak" - mondja Ben-Gvír a felvételen, miközben egy hatalmas izraeli zászlót...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés