Előfizetői tartalom

Már a negyedik város érintett: egyre több helyen tárnak fel azbesztszennyezést nyugat-Magyarországon, azonnali beavatkozást sürgetnek

Portfolio
A Greenpeace legújabb mérései szerint Sopronban is kimutatható az azbeszt-szennyezettség: két helyszínről vett mintában tremolit típusú azbesztet azonosítottak, ami arra utal, hogy a nyugat-magyarországi település mégis érintett. Korábban a polgármester úgy nyilatkozott, hogy a hivatala az önkormányzati építésű utakat ellenőrizte - ahol nem használtak fel az osztrák bányákból származó, azbeszttartalmú kőzúzalékot - a magánberuházásokat nem. A környezetvédő szervezet közleményében azonnali kormányzati beavatkozást sürget.

A Greenpeace munkatársai április 22-én egy soproni parkolóban végeztek helyszíni szemlét és a korábbi mérési tapasztalatok alapján egyértelműnek tűnt, hogy a terület azbeszt-tartalmú anyaggal szennyezett, ezért a szervezet a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivataltól a vizsgálat lefolytatását és a kármentesítés megkezdését kérte. A soproni városvezetés közösségi...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés