Ez a bejegyzés egy percről percre cikk része. Vissza a cikkre
Megosztás

Győr felfüggeszti tagságát a Megyei Jogú Városok Szövetségében

Győr felfüggeszti tagságát a Megyei Jogú Városok Szövetségében, miután a szervezet élére ismét fideszes polgármestert, Cser-Palkovics Andrást választották meg. Pintér Bence polgármester Facebook-posztja szerint az elmúlt évek önkormányzatokat terhelő kormányzati elvonásai után nem helyes, hogy egy fideszes politikus vezesse az önkormányzati érdekérvényesítő szervezetet, ezért nemmel szavazott az új elnökre. Kiemelte, hogy Győrt tavaly 12,5 milliárd, idén pedig tervezetten 13,1 milliárd forintnyi elvonás érintette, és korábban sem sikerült csökkenteni ezeket a terheket fideszes elnökség alatt. A döntés részeként kezdeményezi, hogy Győr a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez csatlakozzon.

BUDAPEST - Széchenyi Kártya Roadshow 2026

BUDAPEST - Széchenyi Kártya Roadshow 2026

2026. június 17.

Erős forint: piaci hullám vagy rezsimváltás?

2026. június 24.

Sustainable World 2026

2026. szeptember 8.

Private Health Forum 2026

2026. szeptember 10.

Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet