2009 első napjai újabb történelmi mélypontot hoztak a forint árfolyamában. Az általánosan negatív globális befektetői környezetben a közép-európai devizák együtt gyengültek, ugyanakkor a forint esetében számos országspecifikus tényező is kiemelhető. A közel 30%-os gyengülés és a 300-as szint áttörése után kérdés, hogy folytatódhat-e a leértékelődés, illetve egy ilyen helyzetben az MNB hogyan viselkedhet az inflációs célkövetés rendszer prioritásainak figyelembe vételével. Hogyan néz ki a forint az országhatárokon kívülről? Meghívott hazai és külföldi szakértőink ezekben a kérdésekben igyekeznek tájékozottá tenni eseményünk résztvevőit február 5-én 8.00 órától a Gerbaud étteremben.
2009 első napjai újabb történelmi mélypontot hoztak a forint árfolyamában. Az általánosan negatív globális befektetői környezetben a közép-európai devizák együtt gyengültek, ugyanakkor a forint esetében számos országspecifikus tényező is kiemelhető. A közel 30%-os gyengülés és a 300-as szint áttörése után kérdés, hogy folytatódhat-e a leértékelődés, illetve egy ilyen helyzetben az MNB hogyan viselkedhet az inflációs célkövetés rendszer prioritásainak figyelembe vételével. Hogyan néz ki a forint az országhatárokon kívülről? Meghívott hazai és külföldi szakértőink ezekben a kérdésekben igyekeznek tájékozottá tenni eseményünk résztvevőit.
A Portfolio.hu következő szakmai reggelijén Martin Blum (BA-CA ügyvezető igazgató, Head of EEMEA Markets Research & Strategy, Bécs), Bebesy Dániel (Budapest Alapkezelő, portfolió menedzser) és Barcza György (K&H Bank, vezető elemző) segítségével keressük a választ a forint jövőjét illetően.
IDŐPONT: 2009. február 5. - 8:00-10:30 HELYSZÍN: Gerbeaud, Különterem, Budapest (1051, Budapest, Vörösmarty tér 7-8.)
Az következő kérdésekre keressük a választ: • Kontrollálható maradhat-e az árfolyam a 300-as határ átlépése után? • 30%-os árfolyamgyengülésre milyen válaszokat adhat reálszféra? • Mit látnak a külföldi befektetők a magyar piacon? agyar piacon?