Fekete Beatrix

Fekete Beatrix

elemző

Kapcsolatfelvétel
Cikkeinek a száma: 422
Wizz Air, Ryanair, Lufthansa - Kik lehetek az iráni megállapodás nyertesei? Mutatunk 4 olcsó részvényt, ami az elemzők kedvence most

2026. június 15. 12:00 | Fekete Beatrix

Wizz Air, Ryanair, Lufthansa - Kik lehetek az iráni megállapodás nyertesei? Mutatunk 4 olcsó részvényt, ami az elemzők kedvence most

Látványos ralival reagáltak a nagy európai légitársaságok részvényei ma délelőtt a hírre, hogy az Egyesült Államok és Irán előzetes megállapodást kötött az ellenségeskedések leállításáról és a Hormuzi-szoros újranyitásáról. A bejelentés nyomán esik az olajár, amelynek köszönhetően javulhat a légitársaságok költségképe, miközben erősödhet a fogyasztói bizalom az utazók körében, fellendítve a foglalásokat, ezzel javítva az utóbbi időben megtépázott profitabilitást a szektorban. Megnéztük, hogy a nagy légitársaságok közül melyik kínálja most a legizgalmasabb befektetési sztorit, melyek a legolcsóbb részvények és melyek az elemzők kedvenc papírjai.

Van egy hazai blue chip, amiért megőrülnek most a profi befektetők

2026. június 04. 18:00 | Fekete Beatrix

Van egy hazai blue chip, amiért megőrülnek most a profi befektetők

A bizonytalanság uralja a napokban a tőzsdéket, az iráni háború, az olajár, az inflációs aggodalmak és a mesterséges intelligencia-sztori is alakítják a részvényárfolyamokat. Rendszeres havi felmérésünk keretein belül június elején is megkérdeztük a hazai alapkezelőket, hogy mit várnak a BUX index és a forint alakulására a következő hónapokban, és hogy melyek a kedvenc hazai részvényeik. Van egy blue chip, amely szinte az összes válaszadónál szerepel a top pickek listáján.

Összeomlottak az AI miatt a szoftvercégek - De mutatunk három részvényt, amiben most van fantázia

2026. június 04. 10:00 | Fekete Beatrix

Összeomlottak az AI miatt a szoftvercégek - De mutatunk három részvényt, amiben most van fantázia

A befektetők régóta azt találgatják, kik lesznek az AI-forradalom következő nagy nyertesei az Nvidia után. A Wall Street egyre kevésbé hisz abban, hogy a mesterséges intelligencia minden szoftvercég számára aranybánya lesz, és ez látszik a tőzsdei teljesítményeken is: miközben több szoftverrészvény összeomlott az év első felében, néhány vállalatnál éppen most nyílhat vonzó beszállási lehetőség. Megnéztük, hogy kik lehetnek a nyertesek és vesztesek, mit mutatnak az árazási szintek és hogy melyik papírokban látnak most fantáziát az elemzők.

A dotkom-lufi óta nem láttunk ilyet a Telekomnál - Van még benne potenciál?

2026. május 29. 15:00 | Fekete Beatrix

A dotkom-lufi óta nem láttunk ilyet a Telekomnál - Van még benne potenciál?

Történelmi csúcsra ment a napokban a Magyar Telekom árfolyama, amivel a dotkom-lufi tetején, 2000-ben felállított rekord dőlt meg, és ma is közel van a részvény az újabb csúcsdöntéshez. Megnéztük, hogy mennyire más cég most a Telekom, mint a 2000-es évek elején, mi a fundamentális sztori a részvényekben, hogy mi mozgatta az elmúlt közel 30 évben az árfolyamot, és hogy az elemzők szerint van-e még benne potenciál.

Mutatunk egy szétvert részvényt, meddig eshet még?

2026. május 27. 14:00 | Fekete Beatrix, Kaszab Balázs

Mutatunk egy szétvert részvényt, meddig eshet még?

Valósággal összeomlott az elmúlt fél évben a 4iG részvényeinek árfolyama, a tavaly novemberi történelmi csúcshoz képest közel 60 százalékkal van alacsonyabb szinten a papír, de most biztató jelek kezdenek látszani a grafikonon. Megnéztük, hogy fundamentálisan mi lehet a sztori és hogy mit mutat a technikai kép.

Elmondta a Masterplast, mire lenne szüksége az építőiparnak az új kormánytól

2026. május 18. 08:59 | Fekete Beatrix

Elmondta a Masterplast, mire lenne szüksége az építőiparnak az új kormánytól

Tibor Dávid, a Masterplast elnök-vezérigazgatója szerint a következő évek egyik legnagyobb gazdasági lehetősége lehet az energetikai korszerűsítések felpörgetése, ehhez azonban kiszámítható támogatási rendszerre, uniós forráslehívásra és egyszerűbb pályázatokra lenne szükség. A Portfolio-nak adott interjúban szóba került az euró bevezetése, a közel-keleti konfliktus miatti alapanyag-drágulás, a HEM-rendszer jövője, valamint az is, hogy a Masterplast szerint már látszanak a fordulat jelei az építőiparban. A vállalat egy kiszámíthatóbb, fókuszáltabb stratégiával próbálja visszaszerezni a befektetők bizalmát, a "növekedési kalandorság időszaka lezárult" – mondta el a cégvezető.

Módosított idei várakozásain a Magyar Telekom: mutatjuk a főbb számokat

2026. május 12. 18:51 | Fekete Beatrix

Módosított idei várakozásain a Magyar Telekom: mutatjuk a főbb számokat

Csökkent az első negyedévben a Magyar Telekom bevétele év/év alapon, ami leginkább a rendszerintegráció/IT üzletág számlájára írható. Az eredmények azonban minden főbb soron növekedtek, a marzsok javultak, és az elemzői várakozásokat is felül tudták teljesíteni. A menedzsment frissítette 2026-os célkitűzéseit, a távközlési cégeknél kiemelten figyelt eredményességi mutató, az EBITDA AL és az osztalék alapját képező módosított nettó eredményre optimistább most a cég, mint 3 hónappal ezelőtt.

Megszenvedte a forinterősödést a Richter, túl optimisták voltak az elemzők

2026. május 12. 07:25 | Fekete Beatrix

Megszenvedte a forinterősödést a Richter, túl optimisták voltak az elemzők

Úgy tűnik, meglepte az elemzőket az erős forint hatása a Richternél: a konszenzus ugyanis az első negyedévre növekedést várt mind a bevétel, mind a bruttó fedezet szintjén, ehhez képest azonban a gyógyszergyártó visszaesésről számolt be ma reggeli gyorsjelentésében. A dollárral és az euróval szembeni forinterősödés hatása jelentős volt, a cég közlése szerint 7 százalékpontot rontott az árfolyamhatás, árfolyamszűrt alapon ugyanis közel 6 százalékkal nőtt a gyógyszergyártási bevétel, és a cégnél kiemelten figyelt tisztított EBIT is kétszámjegyű ütemben emelkedett volna év/év alapon. A növekedést a Vraylar és a biotechnológiai üzletág támogatta, miközben a nőgyógyászati szegmensre negatívan hatottak a szállítási ütemezések. A vállalat korábban jelezte, hogy az első negyedév gyengébb lehet szezonális és egyszeri hatások miatt, ugyanakkor a teljes évre vonatkozó előrejelzését megerősítette a menedzsment: magas egyszámjegyű növekedés jöhet a bevétel és a tisztított működési eredmény szintjén.

Új sztori indulhat a magyar piacon, tőzsdei részvényeken át nyílik meg a magántőke világa

2026. május 11. 13:00 | Fekete Beatrix

Új sztori indulhat a magyar piacon, tőzsdei részvényeken át nyílik meg a magántőke világa

A magyar befektetők számára eddig nehezen elérhető világ nyílik meg a tőzsdén: már magántőke-piaci kitettséget is lehet szerezni nyilvánosan jegyzett részvényen keresztül. A Portfolio legutóbbi befektetői klubján Oszkó Péter, az O3 Partners alapítója arról beszélt, hogy a BUX az elmúlt években látványosan felülteljesített, a magyar részvénypiacban azonban még jelentős átárazódási potenciál lehet a választások után. A rendezvény egyik központi témája, hogy a GP-stake modell révén a kisbefektetők akár tőzsdei részvényeken keresztül is részesedhetnek az alapkezelők növekedéséből, menedzsmentdíj-bevételeiből és sikeres exitjeiből. Ez a konstrukció egyszerre kínálhat alacsonyabb belépési küszöböt, jobb likviditást és a klasszikus private equity befektetéseknél kiszámíthatóbb cash flow-profilt – vagyis egy olyan új lehetőséget, amely eddig leginkább csak intézményi vagy nagyon vagyonos befektetők számára volt elérhető a magyar piacon. Az O3 Partners most egy bárki számára nyitott crowdfunding kört indít, majd nyilvános részvénykibocsátás is jöhet a magyar tőzsdén, és cél a Standard kategória.

Orbán Gábor elmondta, mit vár az új kormánytól, beszélt az euró dilemmáiról és a Richter következő nagy sztorijáról

2026. május 11. 10:00 | Fekete Beatrix

Orbán Gábor elmondta, mit vár az új kormánytól, beszélt az euró dilemmáiról és a Richter következő nagy sztorijáról

Orbán Gábor az új kormánytól kevesebb állami beavatkozást és a tőkepiaci bizalom helyreállítását várja, miközben a vállalatnak fel kell készülnie a Vraylar utáni korszakra is. A Richter vezérigazgatója a Portfolio-nak adott interjúban beszélt az alapítványi osztalék ügyéről, az euróbevezetés kockázatairól, a különadók tanulságairól, a nőgyógyászati üzletágban látott nagy lehetőségről, az akvizíciós tervekről és arról is, miért gondolja a női egészséget a Richter legfontosabb befektetési sztorijának. Az interjúból az is kiderül, miért tartja a magyar gazdaságpolitika szégyenfoltjának az exportadót, és hogyan készül a Richter arra a pillanatra, amikor 2030-ban megszakadnak a legnagyobb bevételű termékének jogdíjbevételei.

Jön a Richter gyorsjelentése - Mit várnak az elemzők?

2026. május 07. 18:00 | Fekete Beatrix

Jön a Richter gyorsjelentése - Mit várnak az elemzők?

Beindul a hazai gyorsjelentési szezon a következő napokban, a Richter május 12-én, kedden teszi közzé első negyedéves eredményeit. A forint erősödése a nagy exportkitettség miatt kedvezőtlen lehetett a cégnek, még a fedezeti ügyletek mellett is, termékfronton viszont több pozitív hír is érkezett az elmúlt hónapokban, bár ezek hatásai később jelentkezhetnek, a lezárt negyedév pénzügyi eredményeiben még nem látszanak. Mutatjuk, milyen számokat várnak az elemzők az első negyedévre a konszenzus alapján.

Richter: zajlanak a tárgyalások az alapítványokkal az osztalékról

2026. április 29. 13:51 | Fekete Beatrix

Richter: zajlanak a tárgyalások az alapítványokkal az osztalékról

Lezajlott a Richter éves rendes közgyűlése. A részvényeseket leginkább érdeklő kérdés az osztalék volt ma, amit megszavazott a közgyűlés, a tavalyi év után a rendes osztalék mellett extra osztalékot is fizet a vállalat, összesen részvényenként 656 forintot. A közgyűlésen Orbán Gábor beszélt a tavalyi év eredményeiről és a célokról is és elmondta azt is, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytat az alapítványokkal a nekik járó osztalékról.

Bementünk egy hegy gyomrába, hogy megnézzük, milyen belülről egy épülő vízerőmű az osztrák Alpokban

2026. április 19. 16:00 | Fekete Beatrix

Bementünk egy hegy gyomrába, hogy megnézzük, milyen belülről egy épülő vízerőmű az osztrák Alpokban

Az Alpokban közel 2000 méteres magasságban egy száz méteres gát peremén állva, majd egy sziklaalagútban, testközelből néztük meg, hogyan épül Ausztria energiarendszerének egyik következő kulcseleme. A vízenergia az osztrák áramtermelés gerince, de a klímaváltozás új kihívások elé állítja a modellt: egy több mint egymilliárd eurós beruházás azt próbálja megoldani, hogyan lehet a hegyeket egyfajta óriási energiatárolóként működtetni az egyre kiszámíthatatlanabbá váló energiaellátásban.

Hógyárak és adatközpontok a hegyen: high-tech sípályák menthetik meg a klímaváltozástól az alpesi síelést

2026. április 18. 13:00 | Fekete Beatrix

Hógyárak és adatközpontok a hegyen: high-tech sípályák menthetik meg a klímaváltozástól az alpesi síelést

Egyre több alpesi síterep kerül veszélybe a klímaváltozás miatt, rövidül a szezon, csökken a természetes hó, és már ma is akadnak helyek, ahol egy-egy tél teljesen kiesik. Miközben a kisebb, alacsonyabban fekvő pályák közül több már feladta a küzdelmet, a magashegyi régiók egyre inkább technológiával próbálnak túlélni: adatvezérelt hógazdálkodás, szenzorok és ipari vezérlőrendszerek segítik, hogy kevesebb vízből és energiából is fenntartható maradjon a síelés. A tét nagy, hiszen egy több milliárd eurós iparág jövője dőlhet el azon, hogy a digitalizáció mennyire tudja ellensúlyozni a hóhiányt.

Felfüggeszti programját a Masterplast, amely ingyen adta volna a szigetelőanyagot - Reagált a cég

2026. április 17. 11:38 | Fekete Beatrix

Felfüggeszti programját a Masterplast, amely ingyen adta volna a szigetelőanyagot - Reagált a cég

Határozatlan időre felfüggeszti tavaly ősszel meghirdetett szigetelési programját a Masterplast, amely ingyen adta volna a szigetelőanyagot a programba jelentkezőknek. A vállalat a kőolajszármazékok globális ellátási láncában kialakult rendkívüli helyzetre hivatkozik, ami áruhiányt és áremelkedést okozott - derül ki a program honlapján publikált közleményből.

Politikai földindulás Magyarországon pont, mint a lengyeleknél - Nálunk is tőzsdei szárnyalás jön?

2026. április 15. 19:00 | Fekete Beatrix

Politikai földindulás Magyarországon pont, mint a lengyeleknél - Nálunk is tőzsdei szárnyalás jön?

Nagy mozgásokat hozott a magyar tőzsdén a hétvégi választások eredménye. Számos piaci szereplő a 2023-as lengyelországi kormányváltással von párhuzamot a hosszabb távú kilátásokat illetően, ami ott javuló gazdasági mutatókat és tőzsdei felülteljesítést hozott. Egyes vélemények szerint a lengyel példához hasonlóan átárazódás kezdődhet a jelenleg nagy diszkonttal forgó magyar részvényeknél, ami katalizátort jelenthet a hazai részvénypiacnak. Megnéztük, hogy a lengyel tőzsdén mi történt a választásokat követően, hogy mely részvények profitáltak a leginkább a fordulatból, és azt is, hogy mi várhat ennek fényében a hazai papírokra.

Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

Földindulás a magyar politikában - Mit hozhat a Tisza kétharmad a magyar tőzsdei cégeknek?

2026. április 13. 08:01 | Nagy Viktor, Fekete Beatrix, Mohos Kristóf

Földindulás a magyar politikában - Mit hozhat a Tisza kétharmad a magyar tőzsdei cégeknek?

A vasárnapi országgyűlési választásokon elsöprő, kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt, ezzel pedig nemcsak a magyar politika, hanem a hazai tőkepiac szempontjából is új korszak kezdődhet. Nagy kérdés, hogy az új kormány milyen gyorsan és milyen mélységben nyúl bele azokba a rendszerekbe, amelyek az elmúlt években alapvetően meghatározták a legnagyobb magyar tőzsdei cégek működési környezetét. A bankszektortól az energiaszektoron át a gyógyszeriparig és a telekommunikációig több olyan terület van, ahol a szabályozás, az állami elvonások, az árképzés, az uniós kapcsolatok vagy az állami megrendelések rendszere döntően befolyásolta a profitkilátásokat és a részvények értékeltségét. Mutatjuk, mik a kritikus pontok, hol alakulhat át a leginkább a kormány és a cégek viszonya a következő években.

Már nem csak a térerő dönt – Új fronton zajlik a verseny a hazai távközlési piacon

2026. március 30. 13:00 | Fekete Beatrix

Már nem csak a térerő dönt – Új fronton zajlik a verseny a hazai távközlési piacon

A távközlési iparág ma már messze nem csak hálózatokról és percdíjakról szól: a Yettel egyre inkább technológiai platformmá akar válni, amelyek alkalmazásokon, digitális szolgáltatásokon és mesterséges intelligencián keresztül kapcsolódik az ügyfelek mindennapjaihoz - mondta el Igor Prerovsky, a Yettel Magyarország vezérigazgatója a Portfolio.hu-nak adott interjúban. A cégvezető beszélt a hamarosan elinduló vezetékes szolgáltatásról, a versenyhelyzetről a magyar piacon, a mesterséges intelligencia szerepéről a távközlésben és arról, hogy a közel-keleti konfliktusnak milyen hatása lehet a szektorra.

Mutatunk egy szektort, ahol 30-40 százalékos emelkedéssel kecsegtető részvényeket találhatunk

2026. március 15. 14:00 | Fekete Beatrix

Mutatunk egy szektort, ahol 30-40 százalékos emelkedéssel kecsegtető részvényeket találhatunk

Miközben a vezető amerikai és nyugat-európai indexek már ott tartanak a közel-keleti háború és az olajársokk árnyékában, hogy minden idei emelkedésüket erodálták, van egy szektor, ahol bőven látni 20 százalék feletti pluszokat a nagypapíroknál is. Megnéztük, hogy mi a hosszabb távú befektetési sztori, hogy vonzók-e még ezek a részvények a jelenlegi értékeltségek mellett, és hogy az elemzők melyik egyedi részvényben látnak most fantáziát.

Részletes keresés