2012. április 19. 12:05 | Fekete Beatrix
Hatalmas veszteség a Nokiánál
Hatalmas veszteségről számolt be a Nokia az első negyedévre, a társaság a működési eredmény szintjén 1,34 milliárd eurós veszteséget könyvelt el. Az egyszeri tételek hatásait kiszűrve 260 millió euró volt a veszteség, ami megfelel az elemzői várakozásoknak, ez igaz a bevételek és az egy részvényre jutó eredmény alakulására is. A vállalat részvényei 1%-os pluszban tartózkodnak.
A gyorsjelentés főbb pontjai:
- Közel 30%-kal csökkent az első negyedévben a Nokia bevétele, ami elsősorban a mobilgyártás romló teljesítményének tudható be.
- Okostelefonokból feleannyit értékesített a cég, mint egy évvel ezelőtt, hagyományos mobilokból pedig 32%-kal adott el kevesebbet.
- Az elemzői konszenzushoz képest nagy meglepetést nem okozott a Nokia, miután egy héttel ezelőtt profit warningot közölt a cég.
- 1,3 milliárd eurós veszteséget könyvelt el a Nokia az év első három hónapjában a Nokia Siemens Networks-öt érintő reorganizációs költségek következtében.
- Nem számít a menedzsment javulásra a működési eredményszint tekintetében az első negyedévhez képest.