2009. június 05. 10:02 | Csiki Gergely
Újra van miért aggódni a régióban - Mi folyik itt már megint?
Egy újabb kelet-európai kockázati tényező felerősödése ismét a középpontba helyezte a térség sérülékeny helyzetét. Lettország ugyanis soha nem látott recesszióval néz szembe, ami alapos nyomás alá helyezi az államháztartást, melynek következében intenzívebbé váltak az ország finanszírozási problémáival kapcsolatos aggodalmak. A nagyon gyenge makrogazdasági fundamentumok tükrében pedig egyre többen úgy gondolják, hogy a lett fizetőeszköz leértékelése elkerülhetetlen. A lat esetleges leértékelése pedig az egész régióra hatással lehet.