Előfizetői tartalom

Meglépi Brüsszel: két kínai óriáscéget is kitiltana az uniós piacról, Magyarország is aggódhat

Portfolio
Az Európai Bizottság azt javasolta a tagállamoknak, hogy tiltsák ki a Huawei és a ZTE berendezéseit a távközlési hálózati infrastruktúrából. Az elfogadás előtt álló új kiberbiztonsági szabályozás lehetővé tenné a magas kockázatúnak minősített beszállítók eszközeinek betiltását az uniós piacon. Kína diszkriminatívnak nevezte a tervezett előírásokat, és ellenintézkedéseket helyezett kilátásba. A döntés Magyarországot is közvetlenül érinti, mivel az Orbán-kormány a Huaweire kiemelt partnerként tekintett az 5G-hálózat kiépítésében. Frissítés: A Huawei a Portfolio-nak elküldött reagálásában alaptalannak nevezte az Európai Bizottság felszólítását, jelezték, hogy jogi lépéseket is fontolgatnak.

Back to Europe 2026Az áprilisi választások után visszakerült az európai térképre Magyarország, a kormány kiemelt célja az uniós források hazahozatala, illetve hosszabb távon az euró bevezetése. Milyen utat kell bejárnia Magyarországnak addig és mekkora lökést adhatnak az uniós pénzek a gazdaságnak? Ezzel a kérdéssel foglalkozik a Portfolio konferenciája, mely szakértőkkel...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés