Előfizetői tartalom

Fájdalmas csapást mért Trump az autóiparra, eurómilliárdokat buktak a legismertebb gyártók

Portfolio
Az európai autógyártókat már több milliárd eurós kár érte azóta, hogy Donald Trump megemelte az amerikai importvámokat – derül ki a Volkswagen, a BMW, a Mercedes-Benz, a Stellantis és a Volvo Cars nyilvános közléseiből. A legnagyobb pofont a Volkswagen kapta. Az iparág újabb vámemelésre készül, miután Trump azzal fenyegetett, hogy 25 százalékra emeli az európai autók vámját, ha Brüsszel nem teljesíti a tavalyi kereskedelmi megállapodást.

Az európai autógyártókat több mint 8 milliárd eurós vámteher érte azóta, hogy Donald Trump amerikai elnök tavaly megemelte az importvámokat – számolt be a Financial Times. Az összeg a Volkswagen, a BMW, a Mercedes-Benz, a Stellantis és a Volvo Cars nyilvános vezetői közlésein alapul, és a 2025-ös évet, valamint 2026 első negyedévét fedi le. Mint ismert, az Egyesült Államok...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés