Előfizetői tartalom

Gyarmattá válik egész Európa, egyetlen kiút maradt

Portfolio
Európa ismét lemaradt az önvezető járművek versenyében – figyelmeztet a francia Stratégiai és Tervezési Főbizottság (HCSP) hétfőn közzétett tanulmánya. A jelentés szerint az amerikai és kínai technológiai fölény új digitális és ipari függőséget teremthet. Eközben az autonóm járművekben rejlő lehetőségek messze túlmutatnak a robotaxikon.

Az önvezető járművek piaci térhódítása az elmúlt hónapokban jelentősen felgyorsult, amire jó példa, hogy az Egyesült Államokban az Alphabet leányvállalata, a Waymo már heti 500 ezer fuvart bonyolít le a robotaxijaival, és a cég nemrég egy 16 milliárd dolláros tőkebevonást is végrehajtott. A Tesla és az Amazon tulajdonában álló Zoox szintén szorosan követi a Google cégét...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés