Előfizetői tartalom

Vitézy Dávid bejelentette: lecserélik a HÉV-eket uniós pénzből!

Portfolio
45 új motorvonatot szerez majd be az állam a felszabadított uniós forrásokból, így a teljes flotta megújul a H5, H6 és H7-es vonalakon – jelentette be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. Az új szerelvények klimatizáltak és akadálymentesek lesznek.

A miniszter már az Európai Bizottsággal kötött politikai megállapodás után is hangsúlyozta, hogy a felszabadított pénzek jelentős része a közlekedés megújítására megy majd, most azonban pontos részleteket is elárult. Eszerint le tudjuk cserélni a teljes HÉV-járműflottát a H5 szentendrei, H6 ráckevei és H7 csepeli vonalakon, és belátható időn belül elbúcsúzhatunk...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés