Előfizetői tartalom

Változások a Gazprom felső vezetésében

Portfolio
A májusi hatalomváltás után tovább folytatódnak a személycserék a Gazprom vezetésében. A tegnapi rendkívüli igazgatósági ülésen ezúttal az első alelnököt váltották fel és a középvezetői pozíciókon is sor került cserékre.

Vicseszlav Seremety eddigi első alelnök a korábbi tejhatalmú vezető, Rem Vjahirev bizalmi embere volt, így nyugdíjazása nem tekinthető meglepetésnek. Különösen annak fényében nem, hogy régi orosz (szovjet) szokás szerint a múlt héten magas kormányzati kitüntetésben részesült, ami már előrevetítette a változást a poszton. Seremety helyét egy régi Gazpromos foglalta el...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés