Előfizetői tartalom

Újból az állam nyert a Postabank perben

Portfolio
A Fővárosi Bíróság ma kihirdetett ítéletében ismét a Magyar Államnak adott igazat a Postabank egyes részvényesei által indított perben.

A felperesek keresetükben arra kérték kötelezni a Magyar Államot, hogy - a konszernjogi szabályok alapján - Postabank-részvényeiket azok leértékelés előtti névértéke 106%-ának megfelelő, azaz mintegy 15 millió forintos áron vásárolja meg. A bíróság ítéletében úgy foglalt állást, hogy szerződéskötési kötelezettség hiányában nem hozhatja létre a felek között...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés