Előfizetői tartalom

Jövőre eltűnik az aranyrészvény!

Portfolio
Az EU csatlakozás egyik tőkepiaci szempontból is nagyon fontos következménye az aranyrészvény intézményének megszűnése. Az Európai Bizottság álláspontja az, hogy az államnak a volt privatizált cégekben fennálló többletjogosítványai sértik a tőkemozgás szabadságát. Gadó Gábor, az Igazságügyi Minisztérium helyettes államtitkára a Világgazdaságnak nyilatkozva elmondta, hogy az aranyrészvény megszüntetésére vonatkozó törvényjavaslat várhatóan jövő tavasszal kerül a parlament elé.

Gadó Gábor az interjúban elmondta, hogy a leendő jogszabály hatálybalépését követően nem bocsátható ki az államnak előjogokat adó elsőbbségi részvény azoknál a cégeknél, amelyeknek korábban tulajdonosa volt. A törvény hatályát megelőzően is funkcionáló aranyrészvényeknél az azokat megtestesítő többletjogoknak - legkésőbb a csatlakozás időpontjában - meg kell...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés