Az állami vállalatok tőzsdei privatizációja volt a fő témája annak a mai egyeztetésnek a Budapesti Értéktőzsdén, amelyen Dávid Ibolya, az MDF elnöke és Szalay-Berzeviczy Attila tőzsdeelnök, valamint Pál Árpád, a tőzsde vezérigazgatója vettek részt. A találkozón a tárgyalópartnerek egyetértettek abban, hogy kiemelt nemzetgazdasági érdek a még állami kézben lévő tőzsdeképes vállalatok részbeni vagy teljes tőzsdén keresztüli privatizációja. A jelenleg 100 százalékban állami tulajdonban lévő legnagyobb tőzsdeképes vállalatok tőzsdén keresztüli privatizációja számos előnnyel járna mind az állam, mind az érintett vállalatok, mind pedig a teljes magyar tőkepiac számára. A találkozón a most napirenden szereplő privatizáció előtt álló két társaság, a MÁV Cargo Zrt. és az Állami Autópálya Kezelő Zrt. mellett a Magyar Villamos Művek Zrt., Magyar Posta Zrt., a Szerencsejáték, továbbá az önkormányzati tulajdonban lévő közműcégek tőzsdén keresztüli magánosítását szorgalmazták a felek. A BÉT vezetése folyamatos egyeztetéseket kezdeményez a magyar tőkepiac helyzetéről, továbbá a fejlődési lehetőségekről a parlamenti pártokkal és a kormányzati döntéshozókkal.
1990 és 2007 között az állam összesen 29 céget privatizált a Budapesti Értéktőzsdén keresztül. Mára állami tulajdonban és az állami vagyont kezelő ÁPV Zrt. portfoliójában mindössze körülbelül fél tucat olyan vállalat maradt, amelyeknél a tőzsdei privatizáció szóba jöhet. A jelenleg 100 százalékban állami tulajdonban lévő legnagyobb, tőzsdeképes vállalatok a Szerencsejáték...
A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.
Az előfizetés a következőket tartalmazza:
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái
Előfizetés