A múlt pénteki kedvezõtlen amerikai makroadat után újra a globális növekedési aggodalmak kerültek elõtérbe a világban, ami mellett az európai adósságválság körüli félelmek sem oldódtak. Ennek eredményeként hétfõn az irányadó nyugat-európai indexek 4-5%-os zuhanásokat mutattak, melynek az a hír sem kedvezett, hogy a német alkotmánybíróság szerdán dönt a németek görög mentõcsomagban történõ szerepvállalásáról. Ázsiában ma a korábbi hetekben megszokottaknak megfelelõen csak moderáltabb 1-2%-os csökkenéseket láthattunk. Eközben a tegnapi szakadások után 0,8-0,9%-os korrekcióval kezdték a napot a fejlett nyugat-európai piacok, melyek mostanra már újfent a negatív tartományba kerültek. Az OTP a frank bejelentés után 6%-os erõsödésben is állt, ám a fokozódó bizonytalanság jegyében csupán 3,8%-os pluszban zárta a napot. Idõközben az amerikai piacok is kinyitottak, melyek 2-2,5%-os csökkenésekkel kezdték a napot ennek egy részét zárásra ledolgozták a mutatók, főleg a technológiai részvények jártak élen korrigálásban.
2011. szeptember 06. 22:05
Megosztás
A techszektor próbálta menteni a menthetőt
Napi csúcsaik közelében zártak az amerikai indexek köszönhetõen az egész napos felfele menetelésnek de a pozitív tartományba való kerüléshez ez is kevés volt. A legjobban...
Kedves Olvasónk!
A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.
Az előfizetés a következőket tartalmazza:
Portfolio.hu teljes cikkarchívum
Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái