FONTOS Ha nem nőnek meg a magyar cégek, itthon verik meg őket a csehek és a lengyelek
 
Előfizetői tartalom

Akár 15 milliárd euróra is perelhetik Németországot az atomerőművek

Portfolio
Német energetikai nagyvállalatok összességében tizenötmilliárd euró kártérítést kérnek a kormánytól azért, hogy be kell zárniuk atomerőműveiket. Érvelésük szerint a bezárásról tavaly született döntés alkotmányellenes - számol be az MTI német lapértesülésekre hivatkozva.

A Frankfurter Allgemeine Zeitung értesülése szerint csupán az RWE és az E.On követelése eléri a tízmilliárd eurót, és egyelőre nem lehet tudni, hogy a folyamat előrehaladtával még hány cég csatlakozik, és mekkora követeléssel lép fel. A német kabinet helyettes szóvivője az üggyel kapcsolatban szerdán azt mondta: "a kormánynak semmi kétsége nincs afelől, hogy az atomtörvény...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés