Előfizetői tartalom

Mártha: hatalmas hiba lenne ennyiért megvenni az E.ON gázüzletágát

Portfolio
Mártha Imre, az MVM korábbi vezérigazgatója szerint hibás lépés lenne a kormány részéről, ha a sajtóban korábban kiszivárgott ár, 800 millió euró közelében vásárolná meg az E.ON gázüzletágát. A szakember szerint az ügylet így kb. 500 millió euró veszteséget okozna Magyarországnak - olvasható az Indexen megjelent interjúban.

Mártha Imre szerint komoly hibát követne el a kormány, ha 800 millió euró körüli vételáron megvenné az E.ON gázüzletágát, vagyis az orosz importért felelős E.ON Földgáz Trade, és a hazai kereskedelmi gáztárolói infrastruktúra meghatározó részét birtokló E.ON Földgáz Storage társaságokat. A szakember vélekedése szerint a piacon keringő információk alapján...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés