Előfizetői tartalom

Túl sok volt az emelkedés - felülértékeltek a japán részvények

Portfolio
Az elmúlt hónapokban a japán indexek és részvények hatalmas emelkedést produkáltak, a Nikkei 225 kétszámjegyű növekedése mellett az egyes cégek esetében nem volt ritka az 50 százalékot meghaladó részvényár szárnyalás sem. Ennek kapcsán több bankház is negatív véleményt fogalmazott meg a további emelkedést illetően, álláspontjukat több érvvel is indokolták - írja a CNBC.

Kétséges a további növekedés Az Eastsping Investments a japán részvényeket vételről tartásra minősítette le, véleménye szerint az elmúlt hetekben tapasztalható mozgások túl hevesek voltak, és az így elért növekedés nem lehet tartós és fenntartható. Az HSBC nemzetközi részvényekért felelős stratégája tartásról eladásra minősítette le a japán papírokat, döntését...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés