Masterplast
A magyar tőzsde idén legjobban teljesítő papírja, a Masterplast ma ismét új történelmi csúcsra tudott emelkedni, ami részben annak tudható be, hogy komoly várakozásokkal kezdi a 2021-es évet a cég. A Portfolio-nak adott interjú során Tibor Dávid elmondta, hogy a társaság több vasat is tart a tűzben, amiről a jövő év elején ígér tájékoztatást a cégvezér. Az elnök többek között arról is beszélt, hogy a Masterplast teljes egészségipari jelenléte elérheti az évtized végére az építőipar szintjét, a részvényárfolyam idei szárnyalását kommentálva pedig hozzátette, hogy a jövő év végére a 3000 forintos árfolyam is cél lehet. A Masterplast ma is a magyar tőzsde egyik legjobban teljesítő tagja, a részvény közel 10 százalékos a pluszban is járt, ahonnan jött egy visszahúzás, és jelenleg 5,2 százalékos az erősödés, idén pedig már több mint 175 százalékot ralizott a részvény.

Masterplast árfolyama idén leginkább csak oldalazott egészen november közepéig, amikor is beindult az őrült rali és bő másfél hónap alatt közel 150 százalékot ralizott az árfolyam. A Masterplast grafikonján nem könnyű kapaszkodókat találni, az egyértelműen látszik, hogy minden fontosabb időtávon túlvett a részvény, havi charton 91,6 ponton áll az RSI, de napin is közel 80-as az indikátor értéke, tehát érik már a korrekció. Amire érdemes lehet figyelni, az az 1900 forintos szint, amelynek közelében található a november-decemberi emelkedésre húzott Fibonacci 23,6 százalékos szintje.

Waberer's
Tovább ralizik ma a Waberer’s is, pedig már így is elképesztő hét áll a részvény mögött, hiszen valósággal kilőtt az árfolyam a múlt hétfői zárás óta. A kedden érkezett bejelentés alapján a vállalatban új tulajdonosok jelentek meg, köztük a korábbi nagytulajdonos, Wáberer György is, a befektetők pedig azonnal elkezdték árazni, hogy az új tulajdonosok szakértelmével, tapasztalatával, kapcsolatrendszerével hova futhat ki a Waberer's-sztori. Ennek apropóján egy hét leforgása alatt több mint 45 százalékot ralizott a papír, amivel idén a 3. legjobban teljesítő részvény a magyar tőzsdén a maga 62,5 százalékos emelkedésével. A Waberer’s árfolyama ma 7,9 százalékkal került feljebb.

A Waberer’s árfolyama a márciusi mélypont óta emelkedő trendben haladt, majd a rali decemberben gyorsult be igazán, hiszen ebben a hónapban 54 százalékkal került feljebb az árfolyam. Rövidtávon jelentősen túlvett a Waberer’s, az RSI már egészen extrém, 85-ös értéket is felvett, tehát benne van a pakliban egy visszahúzás, ebben az esetben a 1550 forint körüli zónát lehet érdemes figyelni, amely korábban többször szolgált támaszként és ellenállásként is.

Opus
A magyar tőzsde ma eddig legjobban teljesítő részvénye az Opus, melynek árfolyama több mint 10 százalékos pluszba ugrott azt a tegnapi, piaczárás utáni bejelentést követően, hogy az E.On Tiszántúli Áramhálózati Zrt. megvásárlására készül a cég. A tőzsdei társaság ugyanis hétfői hivatalos közleményében jelentette be, hogy december 23-án kötelező érvényű ajánlatot tett a Titász megvásárlására. A tranzakció a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyását követően, 2021. harmadik negyedévben zárulhat. Az Opus árfolyama a mai 10 százalékos ralit követően is 10,6 százalékos mínuszban van idén.

Az Opus árfolyama márciusi-áprilisi felpattanást követően csökkenő trendben haladt, majd novemberben érkezett a fordulat, és 2 hónap alatt közel 50 százalékot ralizott a részvény. Bár RSI alapján havi és heti charton is távol van a túlvettségtől a részvény, a napi grafikonon már 75,5-ös értéket vett fel az indikátor értéke, az ilyen szintekről pedig már korábban is érkezett a visszahúzás, így érdemes lehet 282-287 forint közötti zónára figyelni, amelybe a júniusi lokális csúcs, a mai nyitás után a grafikonon marad rés, és a november-decemberi emelkedésre húzott Fibonacci 23,6 szintje is esik.

Címlapkép: Budapesti Értéktőzsde