Előfizetői tartalom

Elbukott Horvátország a bíróságon: gigantikus kártérítést fizethetnek ki a MOL-nak

Portfolio
Egy amerikai szövetségi bíróság jóváhagyta a MOL Horvátország elleni választottbírósági ítéletének végrehajtását. A döntés értelmében a horvát államnak kamatokkal együtt mintegy 286 millió dollárt kell fizetnie a magyar vállalatnak - olvasható a cég BÉT-re eljuttatott közleményében.

A jogvita előzménye, hogy egy nemzetközi választottbíróság 2022 nyarán a MOL javára döntött az INA horvát olajipari cégbe történt befektetésével kapcsolatban. A határozat kimondta, hogy Horvátország megsértette az Energia Charta Egyezményt. Emiatt a magyar cégnek eredetileg 183 millió dollár kártérítést, valamint az ehhez kapcsolódó kamatokat és eljárási költségeket...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés