Előfizetői tartalom

Új sztori indulhat a magyar piacon, tőzsdei részvényeken át nyílik meg a magántőke világa

A magyar befektetők számára eddig nehezen elérhető világ nyílik meg a tőzsdén: már magántőke-piaci kitettséget is lehet szerezni nyilvánosan jegyzett részvényen keresztül. A Portfolio legutóbbi befektetői klubján Oszkó Péter, az O3 Partners alapítója arról beszélt, hogy a BUX az elmúlt években látványosan felülteljesített, a magyar részvénypiacban azonban még jelentős átárazódási potenciál lehet a választások után. A rendezvény egyik központi témája, hogy a GP-stake modell révén a kisbefektetők akár tőzsdei részvényeken keresztül is részesedhetnek az alapkezelők növekedéséből, menedzsmentdíj-bevételeiből és sikeres exitjeiből. Ez a konstrukció egyszerre kínálhat alacsonyabb belépési küszöböt, jobb likviditást és a klasszikus private equity befektetéseknél kiszámíthatóbb cash flow-profilt – vagyis egy olyan új lehetőséget, amely eddig leginkább csak intézményi vagy nagyon vagyonos befektetők számára volt elérhető a magyar piacon. Az O3 Partners most egy bárki számára nyitott crowdfunding kört indít, majd nyilvános részvénykibocsátás is jöhet a magyar tőzsdén, és cél a Standard kategória.

A Portfolio legutóbbi befektetői klubjának elején Oszkó Péter, az O3 Partners alapítója és Vidovszky Áron, a Portfolio Csoport privátbanki üzletágának vezetője beszélgetésében a 2009–2010-es válságkezelést állítja párhuzamba a mostani helyzettel. Oszkó Péter hangsúlyozza: akkor a legnagyobb sokk nem is elsősorban a 4–5%-os deficit, hanem a recesszió volt, miközben...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés