Előfizetői tartalom

Eladhatják a magyar repteret, több mint 10 millió euró folyhatna be belőle

Portfolio
Folyamatosan csökkenő utasforgalma miatt bizonytalanná vált a Győr-Pér repülőtér jövője. A létesítmény sorsáról jelenleg is zárt körű egyeztetéseket folytatnak a tulajdonosok. A több mint tízmillió euró értékűre becsült repülőtér korábban az Audi számára is stratégiai fontossággal bírt. Fenntarthatóbb működtetése vagy esetleges eladása érdekében a győri városvezetés már megkezdte a tárgyalásokat a partnerekkel - írja a Kisalföld.

A huszonhárom éve megnyitott repülőtér 2012-ben élte fénykorát, amikor évi 33 ezer utast fogadott. A rákövetkező években az Audi Hungaria akkori vezetése a gyors megközelíthetőség miatt még komoly versenyelőnyként hivatkozott a létesítményre. A forgalom azonban azóta drasztikusan visszaesett. A koronavírus-járvány idején mindössze 2300 utast regisztráltak. Bár 2023-ra...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés