Előfizetői tartalom

Illegális gyümölcsárusok bukkantak fel, több tonna gyümölcsöt kellett megsemmisíteni

Portfolio
Ismét illegális gyümölcsárusokat értek tetten a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) ellenőrei más hatóságokkal együttműködve a rendőrség által biztosított összehangolt ellenőrzési akció során, ezúttal egy soroksári bevásárlóközpont parkolójában. Az ellenőrzések célja az illegális közterületi zöldség- és gyümölcsárusítás visszaszorítása, valamint a fogyasztók egészségének és a tisztességes piaci szereplők érdekeinek védelme volt - írja közleményében az NKFH.

A hatóságok összesen kilenc árus mintegy három tonna termékét vizsgálták meg, amelyek döntő többsége elsősorban szamóca és áfonya volt. Az ellenőrzések eredményeként több mint 2,6 tonna áru forgalomból történő kivonására és megsemmisítésére került sor. Az intézkedésre részben súlyos minőségi hibák – például penészedés, romlás és nem megfelelő tárolási...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés