Előfizetői tartalom

Vitézy Dávid elmondta, mit kezdene a közlekedési fejlesztésekre szánt uniós forrásokkal

Portfolio
Vitézy Dávid, a Tisza-kormány új közlekedési és beruházási minisztere első televíziós interjújában bejelentette: lezárják az előző vezetéshez köthető "vasútrombolás" korszakát, és átfogó elszámoltatásba kezdenek. A tárcavezető kiemelt célja a MÁV és a HÉV-hálózat rendbetétele, az uniós források megmentése, valamint Lázár János vitatott gigaberuházásainak és szerződéseinek felülvizsgálata a zéró korrupció és a szakmaiság jegyében. Az új miniszter az ATV Egyenes Beszéd című műsorának volt a vendége.

A miniszter szerint az elmúlt éveket a folyamatos leépülés jellemezte a kötöttpályás közlekedésben, Lázár János korábbi közlekedési miniszter ugyanis leállította a vasúti járművek és a HÉV-szerelvények beszerzését. Ennek következtében ma is 40-50 éves vasúti kocsik futnak a hazai síneken, az előző kormány pedig emellett sorra zárta be a vidéki szárnyvonalakat....

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés