Előfizetői tartalom

Nagyot esett a bevétel a kecskeméti Mercedesnél, mégis több profitot termelt a gyár

Portfolio
Jelentősen visszaesett tavaly a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. árbevétele, a kecskeméti gyár profitja ennek ellenére emelkedni tudott 2025-ben - derült ki a vállalat BÉT-en publikált éves jelentéséből. A vállalat több mint 100 ezer autót gyártott, miközben javában zajlik a telephely nagy volumenű bővítése. Az új akkumulátor-összeszerelő üzemben már megkezdődött az elektromos GLB akkumulátorának gyártási felfutása, 2026 második felében pedig az elektromos C-osztály is Kecskeméten indulhat el.

A Mercedes-Benz kecskeméti gyárának nettó árbevétele 2025-ben 3,06 milliárd euró volt, ami jelentős csökkenés a 2024-es 4,17 milliárd euró után. A visszaesés döntő része az exportértékesítésnél jelentkezett, amely 4,16 milliárd euróról 3,05 milliárd euróra mérséklődött. A belföldi árbevétel ehhez képest továbbra is marginális, 10,3 millió eurót tett ki. A...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés