még extra early bird áron regisztrálhat eddig:
A VOSZ Egészségügyi Tagozata már a 4. évben képviseli hangsúlyosan és látványosan a magyar egészségügy helyzetét konferenciánkon és a szekció elnökök, akik saját maguk is rendkívül alaposan átlátják a szektor állapotát és kilátásait, idén is kifejtik meglátásaikat, nem is akárhogyan. Mostanra ugyanis nemcsak egy évet lehet értékelni, hanem már komolyabb visszatekintés mellett lehet számot vetni az egészségügy dolgairól, benne a magánegészségügy speciális kérdéseiről. De ami még ennél is fontosabb, idén sem marad el a hagyományos kitekintő fejezet, amikor a magánegészségügyi alszegmensek egyes képviselői bemutatják, mi vár ránk magyarokra a gyógyítás folyamatában, legyünk akár páciensek, akár döntéshozók, akár állami szereplők, akár versenytársak.
Konferenciánkon elkötelezettek vagyunk az iránt, hogy a magánegészségügy minden oldalát bemutassuk, ne csak a nagyokról és a fővárosról szóljon a rendezvény. Ezért ebben a szekcióban helyet adunk a privát szolgáltatók többfajta és féle képviselőjének, akikkel részletesen átbeszéljük a magánegészségügy jövőjét és azt, hogy milyen tényezők határozzák meg a további fejlődés ívét: tőke, finanszírozás más formája, kapacitáskorlátok, humánerőforrás, verseny, állami szabályozás az ellátásban, állami szabályozás a finanszírozásban. Melyik működési modell fenntartható, és miért? Hol buknak el a valóságban a tervek és mi ennek az oka? Üzleti fejjel mennyire kockázatos biznisz az egészségügy?
Folytatjuk a 2024-ben elindított kezdeményezésünket, ami azt célozta, hogy ne mindig csak a multiklinikákról szóljon minden. Ebben a szekcióban ezúttal is specialistákat, különleges intézményeket mutatunk be, akik a saját területükön kiemelkedőt alkotnak a gyógyításban, az egészség javításában.
Az egészségügyre, az egészségünkre sosem lesz elég pénzünk. Mondhatja ezt bármelyik állam makroszinten, de mondhatja ezt az egyén mikroszinten is. Éppen ezért rendkívül fontos kérdés, hogy akár makro, akár mikro szinten milyen lehetőségeink vannak jól előteremteni a forrásokat, amelyeket az egészségügy, az egészség, és a gyógyítás szolgálatába állítunk. Beszélgetés a magyar egészségügy finanszírozásának bővítéséről, lehetséges átalakítási irányáról, a vállalatok, a biztosítók, az egyének szerepéről, valamint arról, hogy mindezt hogyan kavarhatja fel akár az állam, piacépítő tudatos beavatkozásával.
Közel 5 millió munkavállaló aktív ma Magyarországon. Ez egy óriási piac és mégis az látható, hogy csak lassan terjed az új típusú gondoskodás a cégek részéről a munkavállalóik irányába, pedig az egészség megőrzésének, javításának eszközei, finanszírozási módszerei, motivációs technikái mind-mind rendelkezésre állnak. Kifogások helyett mutatunk valós példákat, amelyek ragadósak lehetnek a vállalatvezetők számára, és akikre érdemes odafigyelniük a magánegészségügyi szolgáltatóknak is.
Nemzetközi mintára Magyarországon is terjed az egészségtudatos életmód a "fogyasztók" körében, ezáltal újfajta "páciensek" jelennek meg a privát szolgáltatóknál, akik arra törekednek, hogy az új igényeket maximálisan kielégítsék és időközben egy új piaci szegmens is kiépül a magánegészségügyben. Ebben a szekcióban azt vizsgáljuk meg, hogy mennyiben valós trend a prevenció, az egészséges életmód, a longevity szempontok felerősödése a magyaroknál, milyen okok állnak annak hátterében, hogy egyre többen "térnek meg", ez milyen tevékenységeket indított el a legjelentősebb szolgáltatók között, van-e valós verseny és milyen jövőbeli fejlesztések érkezhetnek ennek nyomán a szektorba, amivel a betegek is nyernek.
Super Gold támogató
Gold támogató
Hivatalos autókölcsönző partner
Médiapartner
Accessibility Partner
Szervezés, lebonyolítás, információk
Szponzorációs lehetőségek
Tartalmi és szervezési kérdésekben