A jövő egyeteme Magyarországon (x)

Portfolio
Singularity University: ahol a "nem készültem" akár egy iparág végét is jelentheti.
Nincs népes tanári kar, és a hagyományos tanszékek helyét a nanotechnológia, biotechnológia, a bioinformatika, a mesterséges intelligencia kutatása, vagy éppen a robotika vették át. A szilícium-völgyi Singularity University kurzusain a világ legismertebb tudósai és szakértői oktatnak. Ezek a "professzorok" azonban nem a hagyományos értelemben vett egyetemi tanárok, hanem világhírű, az innovációban élen járó cégek alapítói, vezetői, fejlesztői, akik folyamatosan bővülő tudásukat és tapasztalatukat osztják meg a kiválasztott hallgatókkal. Aki a Google, a NASA vagy éppen a DARPA meghatározó tanácsadóitól és szakembereitől szeretne tanulni, annak november 15-16-án Budapesten, a Zeneakadémián a helye.

Az elitképző Singularity University (SU) most először hagyja el az Egyesült Államokat, és a hazai vezetők örömére éppen Budapesten tartja első nem amerikai találkozóját. A kétnapos rendezvény célja, hogy megismertetesse az exponenciális technológiák nyújtotta lehetőségeket és az alkalmazásukkal járó előnyöket, felkészítse az egyéni résztvevőket és szervezeteket ezen technológia okozta változásokra, valamint bemutassa, hogy e változások együttesen, igen rövid idő alatt hogyan formálnak át mindent körülöttünk. Az előadók között van Ray Kurzweil, a Google fejlesztési igazgatója, Gregg Maryniak, az energetika, az űrkutatás és a repülés szakértője, és Dr. Daniel Kraft őssejtkutató is. Az eseménynek november 15-16-án, az újjáépült Liszt Ferenc Zeneakadémia ad otthont, ahol a résztvevők a mesterséges intelligencia, robotika, biztonság és gyógyszerészet témáiban is hallhatnak majd előadásokat.

És hogy miért éppen Budapestet választották az első európai csúcstalálkozó helyszínéül? Dr. Peter H. Diamandis, az SU társalapítója, az Abundance írója szerint "Az Európai Unió által alapított EIT központjaként Budapest a legoptimálisabb helyszín az első nyílt, Egyesült Államokon kívüli csúcstalálkozó megrendezésére. Az esemény egy vibráló és fontos párbeszéd lesz az exponenciális technológiák szerepéről, azok hatásáról a fejlődő nemzetekre, valamint arról, hogy új befektetések esetén, milyen területeken van szükség kapitalizációra."

Nem kérdés hát az, hogy annak, aki az exponenciális technológiák területén labdába szeretne rúgni, a rendezvényen a helye. A "nem készültem a jövőből" ugyanis cégek, de akár egész iparágak végét jelentheti.

(x)

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF