A Magyar Nemzeti Bank jogászt keres (x)

Álláshirdetés

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Strukturált finanszírozás stratégiai igazgatóság Strukturált finanszírozás fejlesztési főosztályán jogász munkakör betöltésére

Fő feladatok:

  • Az MNB Növekedési Kötvényprogramjának működtetéséhez kapcsolódóan döntés-előkészítő anyagok készítése.
  • A vállalati kötvényvásárlásokhoz kapcsolódó jogi dokumentumok készítése és ellenőrzése.
  • A vállalati kötvénypiachoz kapcsolódó hazai és nemzetközi jogszabályi kérdések vizsgálata, jogszabályok szövegezése.
  • Aktív közreműködés az egyéb hazai és nemzetközi szabályozási kérdéseket érintő projektekben, nemzetközi munkacsoportokban.
  • Felsővezetők számára tájékoztatók, jogi vélemények készítése.
  • Publikációk készítése releváns témákban.

Munkakör betöltésének feltételei:

  • Jogi egyetemi végzettség.
  • Tőkepiaci jogi ismeretek.
  • Legalább 2 év tőkepiaci jogi szakterületen szerzett szakmai tapasztalat.
  • Jó lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás.
  • Nagyfokú precizitás és megbízhatóság.
  • Magas szintű angol nyelvismeret.
  • Önálló munkavégzési és problémamegoldó képesség.
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség.
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány.

A munkakör betöltésénél előnyt jelent:

  • Pénzügyi jogi területen szerzett tapasztalat.
  • Közgazdasági érdeklődés.

Amit ajánlunk:

  • Versenyképes fizetés.
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek.
  • Fiatalos, dinamikus légkör.
  • Felelősségteljes, változatos munkakör.
  • Rendszeres publikálási lehetőség.

Ami a pályázathoz szükséges:

  • Fényképes szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.).
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2021.04.03. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.