Megszületett a legdrágább listaárú magyar vörösbor (x)

Szent Gaál Pincészet

Portfolio
Szent Gaál Pincészet
B verzió- g 500, Cabernet Sauvignon
A bor hátcímke szövege

"Mindennek van egy csúcsa, ahonnan már csak lefelé vezet út, és van, amikor a méret a lényeg. Sőt, néha a nagy test önmagában is érték, főleg, ha a telt idomok lágy illatokba burkolva sejlenek fel, de vigyázzunk, a lágy felszín alatt félelmetes erők dolgoznak. . .
Ui. A "B" nem másodikat jelez! Azt jelenti brutál."




A Szent Gaál pincészet csak 2003 óta működik új tulajdonos irányítása alatt, de ez idő alatt nagy utat tett meg a minőségi bortermelés útján. 2005-ben a bordeaux-i borversenyen Magyarország legeredményesebb vörösbortermelője lett és a 2006-os eredményével együtt egy arany és két ezüstérmet gyűjtött.
Az aranyérmes Passionata nevű boruk fogalom a borértő közvélemény körében. A francia elismerés mellett a Szent Gaál a Borkalauzban, a legmagasabb átalagpontszámot elért borászat, de bejutott a TOP 12 pincészet közé is. Ennek köszönhetően a pincészet eladott palackszáma 2 év alatt 400 százalékot növekedett.
A pincészet fő vezérelve a kimagasló ár/érték arány.



A B verzió - g500 Cabernet Sauvignon , ahogy mondják, egyszeri és megismételhetetlen bor! A Szent Gaál Pincészet már korábban bemutatott egy cabernet sauvignon-t, innen a név első része, a B verzió. A B azonban nem azt jelenti, 2-es számú, hanem azt: brutál. A bor fiatalkorától kezdve ugyanis brutális testtel bírt, sokáig azt gondolták nem lesz fogyasztható. Csak 25 hónapos barrique érlelés után vált élvezhetővé. A név második része, a g500 valójában egy kísérletből jön. Kipróbálták, milyen bor készül akkor, ha a terhelést a maximálisra korlátozzák. Ez fél kg/ tőke (500 gramm). Ez a gyakorlatban 1-2 fürtöt jelent tőkénként, amit csak különleges desszertborok esetében alkalmaznak. Egy nagyon kiváló vörösbort 1,5 kg-mal terhelnek. A tömegboroknál azonban 5 kg fölötti termésnek örülnek csupán. Szent Gaál baranyavölgyi ültetvényén végül is csupán 40 dkg termett tőkénként. Ez és a 2003-as év olyan koncentrációt eredményezett, hogy a bor nem volt élvezhető az első másfél évben. Extraktja szüret után 45, alkoholja palackozáskor 15,5 volt. Az első 5 hónapot új hordóban töltötte, majd régibe került. Összesen 5 barrique hordónyi bor készült, amiből egyet töltögető bornak elhasználtak a pincészetnél, mivel azt hitték, a bor túl tömény önálló fogyasztásra. Végül 25 hónapos érlelés után egy nagyon különleges és hihetetlen testű bor vált belőle. A szakértők a brutalitás ellenére az elegáns jelzővel illetik a és igazi csúcsát 4-5 évvel későbbre várják. Összesen 1200 palack került lepalackozásra, amelyből 1000 kerül forgalomba.
Vannak borok, amiket meg kell kóstolni, mert szegényebbek lennénk, ha nem ismernénk őket. Ez csupán 1000 szerencsésnek adatik meg.

www.szentgaal.hu/rendel500.htm

(X)

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF