A munkaerő megtartása az új toborzás (x)

Portfolio
350 főt foglalkoztat Magyarországon az Intrum Justitia nemzetközi követeléskezelő. Egy ekkora szervezetnél a toborzás és a munkaerő megtartása kiemelt és összetett feladat, és bár speciális területtel foglalkozik a cég, mégis sikerrel veszi az akadályokat. Mészáros Anitával, az Intrum Justitia HR vezetőjével beszélgettünk.
Sokat hallani, hogy egyre nehezebben találnak a cégek új munkatársakat, kihívás betölteni az üres pozíciókat. Mi a helyzet az Intrum Justitiánál?



Közel 25 éve vagyunk Magyarországon, 350 főt foglalkoztatunk, ebből adódóan a munkaerőpiaci trendek komoly hatással vannak működésünkre. Érezzük a toborzási kihívásokat, látjuk az új trendeket, és igyekszünk ezekre válaszolni. Új csatornákat használunk a toborzásban, átalakítjuk a keresési módszereinket. És ez a magközelítés be is válik, hiszen nincs olyan munkakör, amelyre reális időn belül ne találnánk meg a megfelelő jelöltet.

Nem nehéz embereket találni egy követeléskezelő céghez?

Nem érzünk semmilyen hátrányt a toborzás során amiatt, hogy követeléskezeléssel foglalkozunk. Érdemes azonban tisztázni a fogalmakat, hiszen sokan keverik a követeléskezelést a behajtással, pedig az előbbi sokkal átfogóbb szolgáltatáscsomagot jelent. Az Intrum Justitia tevékenységi köre lefedi egyebek mellett a cégfigyelést, jogi tanácsadást, behajtást és adott esetben akár a nemzetközi érdekérvényesítést is.

Ezek alapján gondolom jogászok, pénzügyi végzettséggel rendelkezők jelentkezését várják...

Számos különböző területre keresünk kollégákat, nemcsak a jogi és pénzügyi képesítéssel rendelkezők között toborzunk. Keresünk például ügyintézőket, call center munkatársakat, de az utóbbi időben az informatikusok - legyen szó fejlesztőkről vagy üzleti elemzőkről - megtalálása a legnehezebb feladat. Mivel folyamatosan növekszik cégünk, ezért rendszeresen keresünk vezető beosztású kollégákat is.

Egy dolog megtalálni az új kollégákat, de meg is kell őket tartani. Van erre valami bevált módszerük?

Szakmai körökben egyre többen hangoztatják, hogy ma már a megtartás az új toborzás, mert olyan nehéz új munkaerőt találni. Az Intrum Justitiánál munkatársaink háromnegyede Y generációs, azaz a 30-as éveiben, vagy annak közelében jár. Másképp lehet motiválni ezt a korosztályt, mint az előttük járókat. Például a 80-as években születettek számára kiemelten fontos a tudatos karrierépítés lehetősége, amelyhez mi minden támogatást megadunk: biztosítjuk a szükséges szakmai, vezetői fejlesztési és képzési programokat.

350 kollégát hogyan lehet egyben tartani?

A legfontosabb, hogy jól érezzék magukat a dolgozók, ehhez pedig menedzsmentünk az önszerveződés lehetőségét biztosítja. Egyre több klub működik házon belül, van már a kollégák által szervezett futóklub, de a borklub is egyre népszerűbb kezd lenni. Új kezdeményezésként CSR bizottságot hoztunk létre, ahol a kollégáink tervei és elképzelései szerint alakítjuk ki vállalati társadalmi felelősségvállalási programunkat. A célunk, hogy vonzó munkakörnyezetet és -feltételeket teremtsünk.

(x)

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF