Innovációról innovatívan a 10. SMART konferencián (x)

Portfolio
Bő egy hét múlva elrajtol a SMART X, ahol a több mint 100 előadó, illetve 1000 látogató ünnepli az innovációt. A konferencia programja új és izgalmas nevekkel, témákkal bővült, ezek közül emeljük ki most a legérdekesebbeket.
A SMART idén kiemelt figyelmet fordít a városi közlekedést érő változásokra, a navigációs platformok hatásaira, valamint arra, hogy miként éli meg Budapest a digitális transzformációt. A téma kibontásához és megértéséhez olyan szakértőket kértek fel, akik nap mint nap foglalkoznak a háttérben ezekkel a kérdésekkel és számtalan olyan információval bírnak, amely segít a folyamatok megértésében.

Egy új szereplő bemutatkozik

A Waze hazai közösségének vezetője, a BKK, a Magyar Közút képviselői, a közösségi közlekedés legfontosabb szereplői (GreenGo, Mol Bubi, Blinkee City, stb.) egy külön blokkban adnak elő és hozzájuk csatlakozik Paloma Castro Martinez, a Lime nemzetközi terjeszkedéséért felelős kommunikációs vezetője.

A közösségi elektromos rollereket hadrendbe állító kaliforniai cég hazai aktivitása hónapok óta közismert és érzékelhető, hivatalos bejelentés azonban a szolgáltatás elindulásáról a mai napig nem történt. A Lime szakembere egy izgalmas, és jövőbe tekintő előadással gazdagítja a programot, amelyben várhatóan egy fontos bejelentésre is sor kerül majd.

Egyetemi innováció és oktatás 4.0

A 10. SMART egyik fontos vállalása és célja, hogy teret adjon a hazai egyetemeken zajló innovációs projekteknek. A Sárga teremben nem lesz önfényezés, nem a megálmodott szép új világé lesz a főszerep, hanem a valóság és a realitás kerül fókuszba. Megnézzük, hogy hova tudunk eljutni az akadémiai innovációban és mit gondolnak a vállalatok az együttműködésről, az innováció sikertényezőiről. E téma mentén előad Dr. Szabó István, az NKFIH innovációs és általános elnökhelyettese, Petri Zsolt, a MOME projekt- és fejlesztési igazgatója, és Dr. Süle Zsolt a Pannon Egyetem egyetemi docense.

Az oktatás átalakulása szintén foglalkoztatja a SMART szervezőit, ennek eredménye a Kék terembe tervezett és az IVSZ főtitkára, Major Gábor által moderált panelbeszélgetés. A kerekasztal résztvevői (Zeitler Ádám - Milestone Institute, Tompa Tamás - Codecool, Kökény Tamás - Green Fox Academy, Buda Barna - Makerspace) egyrészt reflektálnak az előttük elhangzottakra, másrészt arra a kérdésre fókuszálnak, hogy mit tehetünk itt és most Magyarországon szülőként, tanárként, diákként a boldogulás érdekében.

Az emberi tényező és SMART-UP Challenge

A budapesti Akvárium öt termében futó témák közül a Lila terem foglalkozik a technológiák emberi, társadalmi hatásaival. A F*ckup blokkban az előadókat arra kértük, hogy leplezetlenül beszéljenek a cégük, szervezetük (vagy éppen partnereik) kudarcairól, az azt követő felismerésről, majd a megoldásról. Így fog tenni Kékesi Zsuzsa (HVG, head of digital), vagy Scheidler Balázs, aki a Balabit CTO-jaként a cég történelméből fog szemezgetni. Ugyanitt kerülnek terítékre a mesterséges intelligenciával összefüggő etikai kérdések, valamint a McMenemy Márk által vezetett panelbeszélgetés, ami egy pszichológussal, egy dizájnerrel, egy mindfulness, illetve egy közösségi média szakértővel fogja kideríteni a digitális világ és az ember nem túl fényes viszonyát.

A Startup terem több külföldi előadóval (Felipe Milan - Twillio, Julia K Szopa - Startup Poland) is készül, akik segítenek megérteni és feltérképezni a startup világ összefüggéseit, folyamatait. A terem szervezői meghirdették a SMART idejére időzített SMART-UP Challenge versenyt is, aminek keretében, egy előválogatást követően, a jelentkező startupok bemutatkozhatnak a hazai innovációs közönség, illetve egy tekintélyes befektetői panel előtt.

Ezekkel és még több izgalmas témával várnak mindenkit 10. SMART konferenciára április 2-án a budapesti Akváriumban. További részletek és információk, valamint a részletes program itt olvasható. A rendezvényre 28-ig várják a jelentkezéseket.

(x)

© 2024 Portfolio

Impresszum     Szerzői jogok     Jogi nyilatkozat     Médiaajánlat     Adatvédelem     ÁSZF