Az OTP Bank elemzési szakértő munkatársat keres (x)

Portfolio
Az OTP Bank az Elemző Központjába munkatársat keres
elemzési szakértő
munkakör betöltésére

Az Elemző Központ figyelemmel kíséri, elemzi és előrejelzi a hazai és a bankcsoport üzleti érdeklődésébe tartozó országok makrogazdaságának és pénzügyi közvetítő rendszerének adatait. Ágazati és vállalati elemzéseket készít a Bank, illetve a bankcsoport igényeinek megfelelően. A Bank üzleti stratégiájának, az intézményi és lakossági ügyfelek igényeinek megfelelően, az üzletágak, a Bank és a csoporttagok szükségleteinek figyelembevételével kialakítja az elemzések struktúráját, elkészíti, és a meghatározott körben és csatornákon terjeszti azokat.

Feladatok:
  • Az Elemzési Központ rendszeres elemzéseinek irányítása
  • Tőkepiaci ajánlások készítése, magyar majd régiós fókusszal
  • Felsővezetők számára tájékoztatók, prezentációk készítése
  • Médiamegjelenés

Elvárások:
  • Közgazdasági, mesterszakos végzettség
  • Pénz- és tőkepiacok magas szintű ismerete
  • Gazdasági elemzési területen szerzett legalább hároméves tapasztalat
  • Szakmai angol nyelv felsőfokú ismerete
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzési képesség
  • Nagyfokú precizitás, megbízhatóság
  • Magas szintű szóbeli és írásbeli kommunikációs képesség

Előnyt jelent:
  • Orosz nyelvismeret

Amit kínálunk:
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Dinamikus csapat

Jelentkezési határidő: 2014. szeptember 24.

Kérjük, Karrierportálunkon a meghirdetett munkakörre történő jelentkezéséhez használjon Internet Explorer böngészőt. Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson ide!