Az MNB igazgató munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Hitelintézeti felügyeleti igazgatóságon igazgató munkakör betöltésére.

Főbb feladatok:
  • irányítja a pénzügyi csoportok, konglomerátumok és az egyedi hitelintézetek felügyeletét, és közreműködik a SREP tőkemegfelelési követelmény megállapításához és a validációs engedélyezéshez kapcsolódó munkában;
  • a felügyelt intézményekkel szemben a törvényben meghatározott esetekben intézkedik, az intézkedések megvalósulását figyelemmel kíséri;
  • együttműködve más szervezeti egységekkel kialakítja az éves felügyelési program prioritásait, és a felügyelési program által meghatározott konkrét felügyelési tervet;
  • a külföldi társfelügyeletekkel való együttműködés során irányítja egyrészt a belföldi székhelyű pénzügyi csoportokkal, másrészt a külföldi székhelyű pénzügyi csoportokkal kapcsolatos felügyeleti státuszból adódó nemzetközi szakmai feladatok ellátását;
  • felméri a szakterületét érintő piaci szabályozási igényeket, a nemzetközi tapasztalatok felhasználásával javaslatot tesz az innovációk miatt szükségessé váló hazai szabályozási koncepciókra;
  • szakterületét érintően részt vesz a jogszabályalkotással és -módosítással kapcsolatos tárcaközi egyeztetésekben, illetve az egyes szabályozási tárgykörökben szervezendő hazai és nemzetközi konferenciák szakmai tartalmának kialakításában, előadások készítésében és megtartásában.

Munkakör betöltésének feltételei:
  • egyetemi végzettség
  • legalább 8 éves szakmai tapasztalat
  • legalább 5 éves vezetői tapasztalat
  • proaktivitás, kezdeményezőkészség, elhivatottság
  • fejlett írás- és előadókészség magyar és angol nyelven

Munkakör betöltése során előnyt jelent:
  • nemzetközi pénzügyi csoporthoz tartozó hitelintézetnél szerzett gyakorlat
  • pénzügyi felügyeleti tapasztalat
  • MBA, CFA, közgazdasági területen szerzett Phd fokozat
  • tudományos tevékenység, pl. publikáció, tanulmány (ezen irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni)

Amit ajánlunk:
  • változatos munkavégzés, szakmai kihívások;
  • versenyképes fizetés;
  • kiemelkedő szakemberekből álló csapat irányítása

Pályázathoz benyújtandó:
  • fényképes önéletrajz
  • szükséges végzettséget, szakképesítést igazoló dokumentumok másolata
  • motivációs levél
Pályázati anyagát a job@mnb.hu e-mailcímre küldje el 2014.12.15.-ig!
Pályázatát bizalmasan kezeljük!
Felmerülő kérdés esetén további elérhetőségeink: MNB Személyügyi igazgatóság vagy job@mnb.hu.