A Magyar Nemzeti Bank jogász munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet az Engedélyezési és jogérvényesítési igazgatóság Biztosítási és pénztári engedélyezési és jogérvényesítési főosztályán
JOGÁSZ
pozíció betöltésére.

Főbb feladatok:
  • biztosítóknál, biztosításközvetítőknél, önkéntes kölcsönös biztosító pénztáraknál és magánnyugdíj-pénztáraknál folytatott prudenciális ellenőrzési eljárásokban jogi konzulensként történő részvétel
  • a hatósági eljárások során kiadandó végzések és határozatok, valamint az ellenőrzési eljárásokat lezáró döntések tervezetének elkészítése
  • az MNB felügyelete alá tartozó intézményeket érintő prudenciális kérdéseket felvető jogi állásfoglalások kialakítása
  • az Európai Unió szakbizottságaiban, szakértői munkacsoportjaiban kijelölés esetén az MNB képviseletének ellátása
  • jogi tartalmú beadványok, hatósági megkeresések megválaszolása
  • jogszabály-módosítási javaslatok véleményezése
  • egyéb jogi és hatósági feladatok elvégzése

Munkakör betöltésének feltételei:
  • állam- és jogtudományi doktori képesítés
  • irodai számítógépes alkalmazások (Word, Excel és PowerPoint) felhasználói szintű ismerete
  • középfokú szakmai angol nyelvismeret
  • felelősségteljes munkavégzés, megbízhatóság
  • önálló munkavégzésre való alkalmasság
  • proaktivitás, kezdeményezőkészség, elhivatottság
  • jó probléma felismerési és megoldási képesség
  • nagy munkabírás, terhelhetőség

Munkakör betöltése során előnyt jelent:
  • jogi szakvizsga
  • közgazdasági, pénzügyi, számviteli végzettség
  • biztosítási jogi területen szerzett munkatapasztalat
  • a pénzügyi ágazati törvények hatálya alá tartozó intézmények vonatkozásában jogi vagy egyéb területen szerzett tapasztalat

Amit ajánlunk:
  • változatos, érdemi jogi munka
  • versenyképes fizetés

Pályázathoz benyújtandó:
  • fényképes önéletrajz
  • szükséges végzettséget, szakképesítést igazoló dokumentumok másolata
  • motivációs levél

Pályázati anyagát benyújthatja 2016. március 2. napjáig az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁCIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!