Az MNB elemző/közgazdasági elemző munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank Jegybanki eszköztár, devizatartalék és kockázatkezelés igazgatósága pályázatot hirdet
ELEMZŐ / KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ
munkakör betöltésére.

A Magyar Nemzeti Bank Jegybanki eszköztár, devizatartalék és kockázatkezelés igazgatósága elemző és döntés-előkészítő munkát végez a jegybank monetáris politikai eszköztárával, a devizatartalék stratégiával és a devizatartalék méretével, illetve befektetési stratégiájával és a bank kockázatkezelési tevékenységével kapcsolatban. Az új munkatárs bekapcsolódik a szakterület operatív és stratégiai tevékenységébe, részt vesz a döntések előkészítésében és képviseli a szakterület véleményét a döntéshozók felé.

Feladatok:
  • részt vesz a jegybank monetáris politikai eszközeinek banki működésre és likviditásmenedzsmentre gyakorolt hatásának elemzésében;
  • tájékoztatókat és elemzéseket készít a monetáris politikai eszköztár működésével kapcsolatban;
  • közreműködik a bankközi likviditási folyamatok figyelésében, az elemzési módszertan továbbfejlesztésében;
  • részt vesz a pénzügyi piacok likviditásával és struktúrájával kapcsolatos elemzési és kutatási projektekben;
  • részt vesz devizatartalék stratégiával kapcsolatos elemzési és kutatási munkában;
  • közreműködik előterjesztések, előrejelzések és a monetáris politika döntéshozói részére döntés-előkészítő szakmai anyagok készítésében;
  • kapcsolatot tart, szakmai véleménycserét folytat a jegybanki partnerkörbe tartó hitelintézetekkel.

Elvárások:
  • közgazdasági egyetemi végzettség;
  • magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság;
  • jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás;
  • kreativitás és proaktív szemlélet;
  • jó kommunikációs- és íráskészség;
  • magas szintű szakmai angol nyelvismeret;
  • precíz és szoros határidők melletti önálló munkavégzés.

Előnyt jelent:
  • PhD fokozat
  • CFA, FRM vagy hasonló releváns pénzügyi-gazdasági végzettség;
  • jegybanki eszköztár mélyebb ismerete;
  • ökonometriai ismeretek;
  • piaci adatszolgáltatói rendszerek ismerete (Reuters, Bloomberg, Datastream);
  • publikációk, tanulmányok, gazdasági cikkek írásában szerzett tapasztalat (ezen irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni).

Amit ajánlunk:
  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • banki szektorban versenyképes jövedelem;
  • rendszeres publikálási lehetőség;
  • szakmai fejlődési lehetőségek;
  • barátságos légkör.

Pályázati anyagát az MNB Internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével vagy a job@mnb.hu-ra küldje el 2016. július 08-ig! E-mailben történő jelentkezés esetén a tárgyban kérjük feltüntetni: "Elemző/Közgazdasági elemző"!

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁCIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!