A Magyar Nemzeti Bank elemző munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Pénzügyi rendszer elemzése igazgatóságon
Junior elemző, Elemző, vagy Közgazdasági elemző
munkakör betöltésére

A Makroprudenciális elemzés főosztály pénzügyi stabilitási szempontból rendszeresen figyelemmel követi és elemzi a pénzügyi közvetítőrendszer fejlődését, súrlódásait, válságjelenségeit, kockázati pontjait, továbbá részletesen elemzi a bankrendszernek a gazdaság finanszírozásán belül betöltött szerepét, megítéli a pénzügyi intézményrendszer hitelkínálatának ciklikus helyzetét, a hitelezési képesség és hajlandóság mértékét. A Főosztály előrejelzést készít a kiemelt bankrendszeri mérleg- és eredménymutatókra ideértve a fontosabb hitelaggregátumokat.

Feladatok:
  • A pénzügyi közvetítő rendszer működésének folyamatos elemzése, figyelése, különös tekintettel a bankszektor finanszírozási és likviditási kockázataira, illetve a főbb pénzügyi piacok likviditási helyzetére
  • Részvétel a Jelentés a pénzügyi stabilitásról c. MNB kiadvány banki- és piaci likviditás fejezeteinek elkészítésében, illetve a témához tartozó elemzési módszertanok, modellek továbbfejlesztésében
  • A bankrendszer likviditásának napi szintű nyomon követése, illetve az ehhez szükséges monitoring rendszer aktualizálása, fejlesztése
  • A jegybanki szakértők rendszeres tájékoztatása a bankrendszer likviditási helyzetéről
  • Tanulmányok, publikációk, döntés-előkészítő anyagok elkészítése
  • Jegybanki vezetők alkalmankénti írásbeli és szóbeli tájékoztatása

Elvárások:
  • Közgazdasági egyetemi végzettség
  • Elemző, vagy Közgazdasági elemző munkakör esetén 1-3 éves szakirányú tapasztalat
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság, pénzügyi vagy makrogazdasági adatok elemzésében szerzett gyakorlat
  • Magas szintű szakmai angol nyelvismeret
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség
  • Precizitás, szoros határidők tartása

Előnyt jelent:
  • Kontrolling / treasury / ALM területen szerzett tapasztalat
  • Derivatív piacok (FX swap, CIRS, IRS) ismerete.
  • Ökonometriai programcsomagok (pl.: Eviews, MATLAB, STATA) használatában szerzett gyakorlat,
  • Adatbázis kezelési ismeretek, Excel VBA programozási ismeretek
  • Megkezdett vagy befejezett Phd, illetve külföldi egyetemen (CEU-t is beleértve) szerzett mesterfokozat.

Amit nyújtunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör,
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.

Amennyiben pályázni kíván, kérjük, hogy a jelentkezéshez legalább egy, relevánsnak tekintett, referenciaként felhasználható magyar vagy angol nyelvű szakmai anyagot (tanulmányt, dolgozatot, publikációt) is csatoljon!

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével, illetve a job@mnb.hu email címre küldje el 2016.06.19. napjáig! (a tárgyban tüntesse fel: "PRE_elemző")!

Pályázatát bizalmasan kezeljük.